Obsah fóra forum.crohnclub.sk forum.crohnclub.sk
Fórum pre Slovak Crohn Club

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam používateľovZoznam používateľov   Používateľské skupinyPoužívateľské skupiny   Výpočet CDAIVýpočet CDAI   RegistráciaRegistrácia 
 GalériaGaléria   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

MC/UC a ľadviny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra forum.crohnclub.sk -> Život s ochorením
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
smartmike
Moderátor

Založený: 28.02.2004

PríspevokZaslal: Št,15.04.2004 21:22    Predmet: MC/UC a ľadviny Odpovedať s citátom

Aký dopad má crohnova choroba na ladviny? Vraj je väčšia nachylnosť na tvorbu kameňov (už som to stihol zistiť), zaujimalo by ma ale prečo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bobo
 ••

PríspevokZaslal: Pi,16.04.2004 15:30    Predmet: Re: Crohn a ladviny... Odpovedať s citátom

dovolil som si vstúpiť do tejto rubriky aj keď nie som odborník, snáď sa nebudeš hnevať chytrý Mike... ale mňa by to tiež zaujímalo.. raz za čas cítim ľadviny a som si stopercentne istý, že má v tom prsty Crohn...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anonymný

PríspevokZaslal: Pi,16.04.2004 17:09    Predmet: Re: Crohn a ladviny... Odpovedať s citátom

Ale co by som sa hneval kamo? samozrejme.. Wink Prave naopak, dodal si mojej otazke na vahe v tom, ze nie som jediny..
Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
majka
Anonymný

PríspevokZaslal: Št,21.10.2004 10:24    Predmet: ahoj Odpovedať s citátom

aj mna bolia ladviny, konkretne ta prava... tiez by som chcela vediet, preco... zrejme to budu kamene.. ale bojim sa ist k lekarovi... z tych hadic a vysetreni mam vecnu hrozu
Návrat hore
smartmike
Moderátor

PríspevokZaslal: Po,08.11.2004 11:55    Predmet: Re: ahoj Odpovedať s citátom

to ta chapem.. ladviny ale len pozru pod sonografom.. a to neboli.. horsie je uz rozbijanie kamenov.. Sad
hruza
 •••••

PríspevokZaslal: Ut,09.11.2004 0:05    Predmet: Re: ahoj Odpovedať s citátom

majka Napísal:
aj mna bolia ladviny, konkretne ta prava... tiez by som chcela vediet, preco... zrejme to budu kamene.. ale bojim sa ist k lekarovi... z tych hadic a vysetreni mam vecnu hrozu

Mno zase budem mudrovat Smile
Tym, ze nepojdes za lekarom nic nevyriesis ... to mas ako s bolestami zuba ... cim skor tym lepsie. Brr to bol ale priklad. Mno idem si umyt zuby. Smile
smartmike
Moderátor

PríspevokZaslal: Ut,09.11.2004 0:38    Predmet: Re: ahoj Odpovedať s citátom

ja tiez si zuby idem umit.. Laughing Ale inak suhlas.. presne tak.. ono radsej zajst skor.. ako bezat na pohotovost s ladvinovou kolikou.. mal som ich niekolko za sebou.. a dokonca objstranne.. takze Ti zodpovedne mozem povedat - ze to dost boli..
Sanča

Založený: 05.10.2005

PríspevokZaslal: St,05.10.2005 22:43    Predmet: Re: ahoj Odpovedať s citátom

majka Napísal:

Milá Majko, jdi k lékaři co nejdříve. Mám Crohnovu nemoc a měl jsem stejné problémy jako ty a moc nescházelo abych o ledvinu přišel. Crohn mi nezpůsobil otokem střevní stěny jen stenozu uvnitř, ale v jednom místě otok způsobil i zúžení pravého močovodu a tím následné strádání a bolest pravé ledviny. Ledvina se ti v podstatě utopí. Vyšetření - Skiaskopie není nic hrozného - do krve ti vpraví kontrastní látku a pak ti třeba po pěti minutách dělají RTG snímky. Tím zjistí za jak dlouho ledvina vyloučí moč do moč. měchýře. Mě to u té pravé trvalo 1,5 hodiny, u levé 5min. Léčení je o něco náročnější, uretroskopem ti do zúženého močovodu zavedou dren pro rozšíření, já ho měl 5 měsícu. U nás v Čechách dělají tento zákrok v narkoze. Nemáš se čeho bát. S pozdravem Sanča.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cosita
Moderátor
Moderátor

Založený: 13.05.2004

PríspevokZaslal: Št,06.10.2005 8:33    Predmet: Mozno blba... Odpovedať s citátom

Mozno blba otazka, ale... ako zistim, ze to co ma boli nie su prechladnute krize ale ladvina ?
Akoze uz len chore ladviny mi chybaju ku stastiu, ale... ako tak pozorujem, mozne je vsetko, tak mi prosim poradte... dik.
Cosita
Pantherka

Založený: 06.04.2006

PríspevokZaslal: Po,28.08.2006 10:51    Predmet: Ľadvinový kameň a pivo Odpovedať s citátom

Hurá, hurá. Mám kameň, za dva dni prešiel z ľadviny až takmer na koniec. Vraj ešte 3 cm a je vonku. Je fajn, že je to ono, najviac som sa zľakla, že zaúradoval MC a ja zas začnem hltať prednison po hrstiach a opuchnem ešte viac. Na urológii som skonštatovala, že pôrod bol oproti týmto bolestiam nič a Dr. povedal, že to hovoria všetky ženy. Rolling Eyes Teraz sa len modliť, aby úspešne vyliezol von a niekde sa nezvrtol. Vraj je veľký ako ryža. Rolling Eyes
lienka
Moderátor
Moderátor

PríspevokZaslal: Po,28.08.2006 10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

pantherka,
silou vole sa snazim ten tvoj kamiencok popohnat... citis ako ide von Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pantherka

PríspevokZaslal: Po,28.08.2006 10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

lienočka,

cítim, už zas mám nechty zaseknuté na strope. Shocked
smartmike
Moderátor

PríspevokZaslal: Po,28.08.2006 12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Aaauu.. ano to su bolesti neskutocne..drzim silnooo palce, len vydrz.. uvidis tu ulavu az vyjde von.. ten pocit je pomaly rovnaky ako dosiahnutie stitu mont everestu.. samozrejme bez toho rozhladu a bez kyslikoveho dlhu.. Smile
Majka
 •••••

Založený: 23.10.2004

PríspevokZaslal: Po,28.08.2006 15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

chalabohu "iba" kamienok, pevne verim, ze co najmensi a posledny.. rychlo ho vycuraj a bude pokoj(to sa mi hovori..)

kamene rozpusta pivo a skus aj brusinkovy dzus, aj ked lepsie su tie brusinkove tabletky z lekarne, su neuveritelne mocopudne..
Pantherka

PríspevokZaslal: Po,28.08.2006 18:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Len by som ešte veľmi rada vedela, ako dlho mu budú trvať tie tri centimetre, kým sa vytrieska von. Už ma to nebaví. A doktor mi povedal, že mám mať veľa pohybu, no nech sa on skúsi pohybovať v takých bolestiach. Crying or Very sad
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra forum.crohnclub.sk -> Život s ochorením Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

Prejdi na: